Skip to main content

Must read Terms of Service & Privacy Policy and be at least 18

Must read Terms of Service & Privacy Policy and be at least 18

Turkish - Hapishane Mektup Arkadaşları

WriteAPrisoner.com - burası gerçek mahkumların gerçek mektup arkadaşları bulmasına yardım eden bir site. Rekor sayıda yalnız erkek ve kadın mahkum hapishane duvarlarının dışında arkadaşlık kurabilmek için bize başvuruyor. Bu sitede karşılaşacağınız insanlar yaşları, "yaşadıkları" yer ve en önemlisi cezaevine girme sebepleri açısından büyük çeşitlilik gösteriyor. Tümünün ortak yönü ise dayanılmaz yalnızlık duygusu ve içlerini yakan arkadaşlık kurma arzusu.

Federal Devletteki ıslahevleri, kasaba hapishaneleri, ıslah yurtları ve yabancı ve denizaşırı hapishanelerdeki binlerce unutulmuş kadın ve erkek mahkum mektup arkadaşları umutsuzca arkadaşlık, romantik ilişki veya hukuki yardıma uzanabilecek bir eli bekliyorlar. Mahkumların tasniflendirilmiş dosyaları fotoğraf içeren kişisel kimlik dosyalarıdır. Unutmayın, bu sanal dünyada, online sohbetler ve e-mailler mahkumlara açık değildir çünkü bilgisayara erişimleri yoktur. Bir hapishane mahkumuna yazdığınızda normal mektuplarınız insan hakları ve rehabilitasyonu saglayan şefkatli eller olmaktadır. Ayrıca, bu site cevaben bir adres sağlayan ilk mesajınızı e-maillemenizi sağlayacaktır. Onları printe edip direkt mahkumlara gondererek posta masraflarını azaltacağız.

Parmaklıkların ardındaki erkek ve kadın mahkumlar nadiren mektup alıyor ve günde 23 saate kadar varabilen bir süreyi hücrelerinde geçiriyor. Bazıları idamı bekliyor. Kimileri ise hücrede çürüyor. Bu sitede ayrıca politik ve savaş mahkumları da bulunuyor. Belki de sahip olacakları tek ilişki bir mektup arkadaşlığı. Cezaevindeki insanlar için arkadaşlık neredeyse imkansız; özellikle de diğer mahkumlardan dahi izole edilmiş olan idam mahkumları için. Cezaevindeki mektup arkadaşlarına el uzatmak belki de hayatınız boyunca yapacağınız en hayırlı iş olacak. Haydi, bugün bir cezaevi mahkumuna elinizi uzatın ve ona yazın.

WriteAPrisoner.com Giriş